Apartman katında yada sitede oturuyorsanız- ki günümüzde büyükşehirlerde yeni yapılan binalarda maalesef balkon yapılmıyor- ,o zaman hiç olmazsa varsa apartmanınızın yada sitenizin bahçesinde nefes alabileceğiniz bir yeşil alanınız olsun istiyorsunuz. İşte bu noktada da alan ister küçük ister büyük olsun isterse tamamen sert zemin olsun sizlere nefes alacağınız yeşil  alanların oluşturulmasında birçok çözüm sunuyoruz. Hatta etrafı duvarlarla kaplı bir binanız  varsa bile sizlere uygun maliyetli dikey bahçe seçenekleri öneriyoruz.

Yine günümüzde şehirlerdeki  aşırı araç yoğunluğu nedeniyle her apartmanın altında otopark yapılması zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak otopark olarak yapılan alan bina için bırakılan yeşil alanların da altında yer alıyor.Bu da  üzerine yapacağınız yeşil alanı planlamakta birçok güçlükler  yaratıyor. Yaptığımız işlerde kalıcılığı ve sürdürülebilirliği amaç edindiğimiz için bu alanlarda kullanılacak izolasyon malzemeleri, bitki türleri, toprak yapısı  ciddi önem taşıyor. Bu alanlarda önceden tasarlanan projelerde yer alan bitki türleri alt zeminin otopark olması nedeniyle çoğunlukla uygulama güçlüğü hatta imkansızlığı yaratıyor.Otopark üstü yeşil alan için  en fazla 50-60 cm.lik bir toprak yüksekliği oluşturulabildiğinden kazık kök yapan ağaç türlerini kullanmamak gerekiyor bu örnek gibi birçok teknik konu birlikte düşünülmesi ve buna göre uygulama yapılması gerekiyor. İşte yine bu konularda yaptığımız birçok çalışmamızdan edindiğimiz tecrübelerimizle sizlere en doğru çözümleri ,tasarımları ve uygulamaları sunuyoruz.

Bize ulaştığınız andan itibaren;

-Öncelikle alanda sizin taleplerinizi dinliyoruz, kendi fikirlerimizi de sizinkilerle birleştiriyoruz

-Gerekiyorsa görsel tasarımlarla alanda yapacaklarımızı size sunuyoruz

-Tasarımda anlaştıktan  ve Sözleşme yaptıktan sonra  İş Planlamasını  yapıp size iletiyoruz

-Apartman ve Site Bahçeniz  düzenlerken ;

İzolasyon çalışmaları, otomatik sulama, ahşap donatılar, elektrik tesisatı ,toprak işleri, Bitkilerin temini, Dikim çalışmaları, çim temini ve serimi, temizlik vs tüm işler

tarafımızdan anahtar teslim mantığı ile yapılmaktadır.

-Bu çalışmaları tamamladıktan sonra isteğinize bağlı olarak ;

Ya belli periyodlarda bakım danışmanlığı ve uygulaması yapıyoruz

Ya da sizlerin bu alanı nasıl bakacağınızla ilgili bilgileri veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir